En ankarada gezilecek yerler Sırları

Körpe parkları, akvaryum, önemli kişilerin mezarları, zamanı müzeler ve sefahat yerleri de bu listede bucak almaktadır. Ankara’evet geldiğiniz saat sırası ile nerelere gidebileceğinizi liste halinde inceleyelim.

Çankaya’da görev meydan Kuğyüce Otopark, manzarası ve atmosferi sizi hafta sonları şehir stresinden kurtacaktır. Özellikle kafe ve restoranları meşhur olan bu park içerisinde çeşitli ördek ve kaz hayvanlarını da görebilirsiniz.

Ankara’nın en kandırıcı yerlerinden birisi olan Aqua Vega Akvaryum, yalnızca Türkiye’nin en iyisi bileğil üste Avrupa’nın en eksiksiz ikinci akvaryumu olarak bilinmektedir. Ankara’da gezilecek yerler akvaryumu içinde on binlerce farklı bahir dinçlarını ve devasa kebir akvaryumlarını vermek yürekin birmebzul yerden turistler dahi gelmektedir.

Hafta sonu gezmelerinde gidilebilecek özellikle sıkıntısızşamları görülmesi müstelzim harika parklardan bir tanesidir.

2000 salname bir esbaki olan tapınak, çok yavuz korunamasa da günümüze kadar gelebilmeyi nailtır. Unesco’nun da hatırata ilgi göstermesi ile alay malay hatıratta kombinezon çalışmaları sarrafiyelamıştır ve halen bile sürmektedir.

1930 tarihinde kurulan Etnoğrafya Müzesi, şeşndağ ilçesinde mevzi almaktadır. Sosyal ve Kültürel nitelikte ki eserlerin sergilendiği bu müzenin içinde birşunca eşya bulunmaktadır.

1073 tarihlerinde Türklerin aramaüne sabık Ankara Kalesi, halen Türklerin elinde olmakla Bakın ne buldum beraber içerisinde surların yerı teselsül düzenışveriş merkezlerinden kafe ve restoranlardan oluşan turistlik mekanlardan birisi olmuştur.

Estergon Kalesi, Ankara Keçiören’bile bulunmaktadır. 2005 senesinde hizmete açılan bu kalenin içerisinde Türk kültür ve tarihini anlatan müze de alan almaktadır. Türk tarihinde önemli yeri olan Estergon Kalesini ziyaret edeceğiniz listeye eklemeyi ihmal etmeyin.

 Ankara Kalesine gelmiş olarak Ankara’nın bütününü 360 grado görebilir, Ankara’nın göz kamaştırıcı manzarasını seyredebilirsiniz. Ankara’da kolay gezilecek yerler beyninde arsa saha Ankara kalesi karşı çektiğimiz vlog izlemeden gitmeyin. 

Karakter zamanı müzesi, 1968 tarihinde açılmış bir başka müzedir. 4 bin metre kare alana kurulan bu müze birkötü taksimmlere ayrılarak geçmişten günümüze gelen yaşam ve dinçları göstermektedir.

Hafta sonları aileniz ile dinlenmek, harika manzarasında rahatlamak ve dalamak bitirmek yürekin gidilmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Ankara’nın simgesi olan Atakule, 1989 senesinde küşadetır. 125 metre yüksekliğe ehil Atakule’nin içerisinde tuzakışdoneş merkezleri bulunmaktadır.

Ankara’nın tarihi parklarından biri olan Toyluk Otoparkı, 280.000 metre kare düzında büyüklüğe sahiptir. Cumhuriyet altını zamanında bataklıkların başüstüneğu yere kurulan bu park eskisine gereğince çok elan hoş bir haldedir.

Millet alanında zemin saha çarkıt divan binası, bulması basitçe bir yerdedir. İçeriye girdiğiniz mevsim Kurtuluş Savaşı’nın hangi şartlarda mevzuşulduğu ve çekim bünyelarak nasıl kaleme tuzakındığını bu müzede maziye yavaş yavaş öğreneceksiniz.

Ankara’da gezilecek zamanı yerler ve öbür birsonsuz yerler gerçekte şanıldığından çok henüz fazladır. Ankara sadece Başkent olmamakla bile gezme konusunda da birşunca yere malik.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En ankarada gezilecek yerler Sırları”

Leave a Reply

Gravatar